Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu kozmetik dünyasında nispeten yeni bir trend. Mide bölgesindeki kırışıklıkları gidermek için Botox enjeksiyonlarında bulunanla aynı olan Botulinum toksini kullanan non-invaziv bir tedavidir. Kilo vermiş ve karın çevresinde deri fazlalığı olan kişiler için popüler bir tedavi yöntemidir. Tedavi, mide kaslarına az miktarda toksin enjekte edilmesini içerir, bu da onların gevşemesine ve cildi pürüzsüzleştirmesine neden olur.

mide botoksu

Prosedür nispeten ağrısızdır ve tamamlanması sadece 15 dakika sürer. Tedaviden hemen sonra işinize dönebilirsiniz ve herhangi bir kesinti gerekmez. Sonuçları birkaç gün içinde görmeye başlayacaksınız ve etkileri yaklaşık altı ay sürecektir.

Mide Botoksu, midenizin etrafındaki fazla deriden kurtulmanın güvenli ve etkili bir yoludur.

Mide botoksu nasıl yapılır

Mide botoksu nasıl yapılır: Botoks, kasları felç etmek için deriye enjekte edilen bir nörotoksindir. Kozmetik amaçlı kullanıldığında kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olabilir. Tedavi amaçlı kullanıldığında hiperhidroz ve migren baş ağrıları gibi durumların tedavisine yardımcı olabilir. Botoks, "çift çene" görünümünü azaltmak için de kullanılabilir.

Botox'u mide küçültme amacıyla kullanmak için bu tedavide uzmanlaşmış bir doktor bulmanız gerekecektir. Doktor, ihtiyaçlarınızı değerlendirebilmeleri ve bu tedavi için iyi bir aday olup olmadığınızı belirleyebilmeleri için muhtemelen ilk konsültasyon için sizi görmek isteyecektir. Ayrıca sizinle olası riskleri ve yan etkileri tartışacaklar.

Gerçek prosedür, Botox'un mide kaslarına enjekte edilmesini içerir.

  1. Botoks enjeksiyonları daha pürüzsüz bir görünüm elde etmenin popüler bir yoludur, ancak midedeki kasların işlevini iyileştirmek için de kullanılabilirler.
  2.  Mide botoksu yapmak için enjeksiyonları yapabilecek nitelikli bir doktor bulmanız gerekecektir.
  3. Doktor, enjeksiyonlar için en iyi yerleşimi belirlemek için büyük olasılıkla bir ultrason veya BT taraması kullanacaktır.
  4. Botoks, midedeki belirli kaslara enjekte edilir ve tam etkinin görülmesi yaklaşık iki hafta sürer.
  5. Bulantı, kusma ve ishal gibi bazı küçük yan etkiler yaşayabilirsiniz, ancak bunlar genellikle birkaç gün içinde geçer.
  6. Mide botoksunun sonuçları birkaç ay sürebilir ve çoğu zaman daha az şişkinlik ve daha iyi sindirim ile sonuçlanır.

Mide botoksu zararları

Mide botoksu genellikle zararsız ve yararlı bir tedavi olarak görülse de, yeni araştırmalar mideye bir miktar zarar verebileceğini göstermiştir. Kopenhag Üniversitesi'ndeki araştırmacılar tarafından yürütülen çalışma, botulinum toksininin mide zarında iltihaplanma ve lezyonlara neden olabileceğini buldu.

Bu, mide botoksunun sağlık sorunlarıyla ilk bağlantısı değil. Aslında, tedaviyi gördükten sonra şiddetli mide bulantısı, kusma ve hatta ölüm yaşayan birkaç kişi bildirilmiştir. Peki neden hala bu kadar popüler?

Bir kaç neden var. İlk olarak, birçok kişi doğal bir madde olduğu için mide botoksunun güvenli olduğuna inanır. Ancak, bir şeyin doğal olması, otomatik olarak güvenli olduğu anlamına gelmez. İkincisi, mide botoksu kilo kaybı için hızlı ve kolay bir çözüm olarak görülüyor.

Mide botoksu sonrası beslenme

Mide botoksu yaptırdığınızda, kilo vermenize yardımcı olmak için aslında midenizin etrafındaki kasları felç ediyorsunuz. Ancak bu aynı zamanda, mideniz yiyecekleri o kadar kolay itemediği için fazla yiyemeyeceğiniz anlamına da gelir. Peki mide botoksu yaptırdıktan sonra ne yemelisiniz?

İdeal olarak, gün boyunca daha küçük, daha sık öğünler yemeye odaklanmak isteyeceksiniz. Bu, vücudunuzun yiyecekleri düzgün bir şekilde sindirmesine ve herhangi bir kabızlık veya rahatsızlıktan kaçınmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bol su içtiğinizden ve susuz kaldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz; dehidrasyon, mide botoksunun yaygın bir yan etkisi olabilir.

Yemek için belirli yiyecekler açısından, meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar ve yağsız protein kaynakları gibi daha hafif yiyeceklere bağlı kalmaya çalışın. Mideniz felç olduğunda sindirimi zor olabilecek yağ veya şeker oranı yüksek olan herhangi bir şeyden kaçının.

Mide botoksu ameliyatı

Ne kadar diyet veya egzersiz yaparsanız yapın, bir türlü gitmiyormuş gibi görünen aşırı mide yağıyla mücadele ediyor musunuz? Eğer öyleyse, mide botoksu ameliyatı için iyi bir aday olabilirsiniz. Bu minimal invaziv prosedür, mide kaslarına gevşemelerine ve aşırı yağ görünümünü azaltmalarına yardımcı olmak için botulinum toksini (botoks) enjekte etmeyi içerir.

Mide botoksu ameliyatının faydalarından biri, nispeten kısa bir işlem olması ve sadece yaklaşık 30 dakika sürmesidir. Ameliyatınız tamamlandıktan kısa bir süre sonra muhtemelen eve dönebileceksiniz. Ek olarak, ameliyattan sonra minimum aksama süresi gerektiğinden, normal aktivitelerinize çok hızlı bir şekilde devam edebilirsiniz.

Mide botoksu ameliyatının bir diğer faydası da nispeten düşük riskli bir işlem olmasıdır.

Mide Botoksu Fiyatları

Mide Botoksu işlemlerinin fiyatları uygulanacak olan merkez, uzman hekim ve hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle mutlaka öncesinde iyi bir araştırma yapılması ve muayene olunması önem taşır. Bu sayede hem süreç hem de fiyatlar hakkında gerekli olan tüm bilgiler detaylı bir şekilde alınabilir. Mide botoksu fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Paylaş